Blog

Chcesz być nabieżąco i dowiedzieć się czegoś więcej?
Zapraszamy do lektury!

czym jest pełna księgowość
Księgowość

Czym jest pełna księgowość?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych w spółce różni się od księgowości w jednoosobowej działalności gospodarczej. Czym jest i w jaki sposób prowadzi się pełną księgowość? Przeczytaj!

Przeczytaj!
czym jest polski ład
Biuro rachunkowe

Czym jest Polski Ład?

Od 1 stycznia 2022 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące podatków, mieszkań, zdrowia, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, emerytur oraz wielu innych dziedzin. Przygotuj się na nie!

Przeczytaj!
co to jest kreatywna księgowość
Księgowość

Co to jest kreatywna księgowość?

Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się, co naprawdę oznacza kreatywna księgowość? Czym różni się od zwyczajnej i dlaczego tak wiele osób ją potępia? Przeczytaj nasz wpis!

Przeczytaj!
co może biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe

Co może biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe mogą się różnić swoimi kompetencjami, dlatego warto je poznać. Co biuro rachunkowe może robić, a czego nie? Przekonaj się!

Przeczytaj!
nowe biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe

Zmiana biura rachunkowego

Jest sporo powodów, dla których warto rozważyć zmianę biura rachunkowego. Wiesz, kiedy najlepiej to zrobić i jakie formalności trzeba wypełnić?

Przeczytaj!
wybór formy opodatkowania firmy
Prowadzenie działalności

Wybór formy opodatkowania firmy

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma korzyściami, ale również obowiązkami. Na etapie zakładania firmy musisz wybrać formę jej opodatkowania.

Przeczytaj!
koszty działalności gospodarczej
Prowadzenie działalności

Koszty działalności gospodarczej

Jakie są koszty założenia i prowadzenia działalności gospodarczej? Prowadzenie własnej firmy nie musi być czymś strasznym. Przekonaj się!

Przeczytaj!