Co może biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe mogą się różnić swoimi kompetencjami, dlatego warto je poznać, aby wybrać odpowiednią firmę do swoich potrzeb. Co biuro rachunkowe może robić, a czego nie? Przekonaj się!

Poprawne prowadzenie księgowości w firmie jest bardzo istotne. Dlatego wybór biura rachunkowego nie powinien być przypadkowy. Twoim celem jest przede wszystkim rozwój działalności oraz pozyskiwanie nowych klientów. Pomiędzy tymi zadaniami brakuje czasu na odpowiednią obsługę rachunkowości. Powierzając ją doświadczonemu księgowemu wszelkie sprawozdania finansowe oraz zobowiązania będą wypełnione poprawnie i na czas. Dzięki temu Twoja firma uniknie nieprawidłowości i kar z Urzędu Skarbowego. Co jeszcze może biuro rachunkowe?

Kompetencje biura rachunkowego

Głównym obszarem działań biura rachunkowego jest usługowe prowadzenie księgowości. W skład tej obsługi wchodzi:

Te działania powinna wykonywać osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych i była karana za przestępstwa skarbowe. Jako klient biura rachunkowego powinieneś otrzymać dostęp do wszystkich dokumentów. W razie kontroli to Ty ponosisz odpowiedzialność za wszelkie nieprawidłowości.
 
Niektóre biura rachunkowe mogą oferować usługi z zakresu rachunkowości zarządowej. Mogą przygotowywać dla Ciebie analizy ułatwiające zarządzanie Twoją działalnością. Bardzo często zdarza się, że oprócz obsługi księgowej proponują wsparcie kadrowo-płacowe. Takie rozwiązanie jest bardziej efektywne ekonomicznie niż rozdzielenie księgowości i kadr płac. Biuro rachunkowe FajnyKsięgowy zajmuje się jedynie obsługą spółek kapitałowych, ale jest wiele innych firm, które wspierają także takie działalności, które prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów bądź płacące ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Czynności doradztwa podatkowego obejmują:
Dodatkowo możesz skorzystać z możliwości reprezentowania Ciebie w urzędach i innych organach państwa. Dzięki temu wyspecjalizowany księgowy wykona wszystko za Ciebie, a Ty będziesz mógł/mogła się skupić na rozwoju firmy.

Wybór biura rachunkowego

Mając tą wiedzę w głowie, będziesz mógł/mogła wybrać dobre biuro rachunkowe do swoich potrzeb. Musisz pamiętać, że one różnią się pomiędzy sobą, jedne zajmują się jedynie obsługą spółek kapitałowych, drugie mniejszymi firmami, a jeszcze inne jednymi i drugimi. Jednak jeśli nie posiadasz wiedzy rachunkowej, nie masz czasu na zajmowanie się tym obszarem Twojej działalności, a przy tym chcesz zaoszczędzić, to warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email