Zmiana biura rachunkowego

Jest sporo powodów, dla których warto rozważyć zmianę biura rachunkowego. Wiesz, kiedy najlepiej to zrobić i jakie formalności trzeba wypełnić?

Osoby prowadzące własną działalność muszą podejmować wiele decyzji, aby ich firmy mogły się poprawnie rozwijać. Czasem przychodzi moment, kiedy masz wątpliwości, czy rozliczenia zostały wykonane bezbłędnie lub brakuje Ci należytego wsparcia merytorycznego. Wtedy warto zastanowić się nad zmianą biura rachunkowego. Najlepszym momentem do tego jest początek nowego roku. Jest to także czas rozpoczęcia nowego roku podatkowego, a dokonanie zmiany w tym okresie pozwoli utrzymać spójną dokumentację. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego biura rachunkowego?

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Proces zmiany biura rachunkowego nie jest trudny, ale zakłada wypełnienie kilku formalności. Pierwszym krokiem zaraz po określeniu swoich oczekiwań i potrzeb Twojej firmy, powinno być wyszukanie nowego księgowego. Następnie podpisz umowę z nowym biurem oraz zakończ współpracę z dotychczasową firmą. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić okres wypowiedzenia umowy! Kolejnym etapem jest aktualizacja wpisu CEiDG i podpisanie upoważnienia do reprezentowania Cię przez nowe biuro w urzędach. Po wszystkim musisz dostarczyć dokumenty rejestrowe i księgowe do nowego biura.

Udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email